تبلیغات
تبلیغات

آموزش خیاطی سیما عمرانی دوخت یقه ساده+ رفو کردن شلوار

۰

  امروز نیز با یکی دیگر از آموزش های خانم سیما عمرانی در خدمت شما بانوان و هنر جویان عزیز هستیم در بخش آموزش آموزش دوخت یقه ساده می پردازیم

 

از آنجا که یقه و مدل آن در لباس های زنانه بسیار اهمیت دارد و با فن و هنر خاصی روبرو است بنابراین شما اگر خبره باشید می توانید یقه های متفاوتی را برای لباس های خود بسازید. سعی داریم در بخش آموزش  توسط سرکار خانم "سیما عمرانی" برش یقه ساده  را به این مهم اختصاص دهیم. با ما همراهی کنید.

 
 ابتدا برای یقه قسمت جلو لباس پارچه ای جدا به پهنای ۱۷ سانت دولا می کنیم و زیر برش جلو قرار می دهیم.از سمت دولای بسته اندازه های گردن را روی پارچه جدا برش می زنیم و در روی خط سرشانه بعد از دور گردن ۱۰ سانت به سمت چپ به طرف سرشانه رفته و در پایین یقه در آخر ۱۹ سانت ۱۲ سانت پایین می رویم و از نقطه ۱۲ سانت ۳ سانت داخل رفته خط برش یقه را روی پارچه جدا علامت می گذاریم. این طریق برش روبر می شود.
راه دوم برش یقه ها مثل شکل مقابل است. پارچه جدا را دولا می کنیم. به عرض ۱۷ سانت و به طول ۳۱ سانت یک مستطیل می کشیم.
از دولای بسته مستطیل ۷ سانت داخل و ۱۹ سانت پایین می رویم و خط گردن را رسم می کنیم. در قسمت بالای این مستطیل بعد از ۷ سانت ۱۰ سانت به سمت چپ می رویم و از این نقطه یک سانت پایین رفته علامت می گذرایم در پایین مستطیل بعد از ۱۹ سانت ۱۲ سانت پایین می رویم. از این نقطه ۳ سانت به سمت چپ رفته این نقطه را به یک سانت قسمت بالا وصل می کنیم و خط های علامت زده شده را قیچی می زنیم. از این چهار عدد برش می زنیم.
روش دوخت
 

سجاف دور گردن پشت را می دوزیم.چهار عدد برش یقه جلو را دو تا دو به هم می دوزیم.این یقه را به قسمت دور گردن جلو وصل می کنیم. این یقه را از داخل می دوزیم به طرف روی لباس پس دوزی می کنیم. یقه روی دوخت را می پوشاند. هم یقه لباس و هم سجاف جلو لباس به دست می آید.


 
 

آموزش رفو کردن شلوار

در زندگی امروز با افزایش علاقه مردم به تنوع و پوشش مناسب می توان لباس های قدیمی را با هنر رفوگری به مرحله‌ای از کیفیت، زیبایی و دوام رساند که چشم هر بیننده‌ای را مبهوت کند.لذا با یادگیری این هنرقدیمی ایرانی می توانیم با کمترین امکانات و هزینه جانی دوباره به لباس هایمان ببخشیم .در برنامه امروز "پوشینه" خانم "سیما عمرانی" نحوه رفو کردن شلوار را بری شما در نظر گرفته است که میتوانیم به اقتضای شرایط بهترین انتخاب را داشته باشیم.پس با ما همراه باشید.

 

 

حتما زیاد براتون پیش اومده که فاق یا خشتک شلوار جین شما رفته و با اینکه همه جای شلوار نو هست و ایراد ندارد , ولی همان رفتگی و سوراخ شدنش , باعث شده که شلوار نو رو دور بندازید و یا اگر هم با نخ و سوزن کوک زده باشید , بازم شکافته شده است.این اتفاق بیشتر برای افرادی پیش میاد که چاق هستند و زمانی که راه میروند بر اثر سائیدگی , خشتک شلوار دچاررفتگی میشود. یک راه حل بسیار ساده برای رفوی شلوارهای جین وجود دارد :شلوار ی که دچار رفتگی و نخ نما شده است را ابتدا شلوار رو پشت و رو کرده و سپس لایه چسب را به پشت شلوار میچسبانیم .سپس با استفاده از چرخ خیاطی (مثلا  اگر که شلوار طوسی هست نخ طوسی رنگ )بصورت خط خط های موازی با خواب پارچه شلوار , شروع به دوخت آن پارچه به قسمت خشتک می کنید و در واقع قسمت های رفته رو می دوزید و پر میکنید . حالا کافیه که شلوار رو برگرداتید و نتیجه کار رو ببینید .نه تنها اثری از پارگی به چشم نمیخوردبلکه این قسمت دو لایه و کمی کلفت شده و دیگه پاره و یا سائیده نمیشود .
 
 
بیشترین جستجوها:
آموزش خیاطی از طریق اینترنت، آموزش خیاطی+دانلو،د آموزش خیاطی مولر، آموزش خیاطی سیما عمرانی، آموزش خیاطی به روش مولر، خیاطی سیما عمرانی، خیاطی سیما عمرانی، خیاطی سیما عمرانی تبیان ،آموزش خیاطی سیما عمرانی، خیاطی خانم سیما عمرانی دانلود کتاب، خیاطی سیما عمرانی اموزش خیاطی، خانم سیما عمرانی دانلود کتاب، آموزش خیاطی سیما عمرانی
خیاطی , خیاطی خانم عمرانی , خیاطی بدون الگو , خیاطی آموزش , خیاطی ساده , آموزش خیاطی , آموزش، خیاطی ،خانم عمرانی , آموزش خیاطی+دانلود , آموزش خیاطی مولر , دانلود کتاب خیاطی , کتاب آموزش خیاطی سیما عمرانی , دوخت ,

 

+ نوشته شده توسط مدیر در ، ۷۷ بازدید ، بدون دیدگاه
موضوعات: دوخت یقه
برچسب‌ها: آموزش خیاطی یقه، آموزش دوخت یقه، آموزش دوخت یقه خانم عمرانی، آموزش خانم همرا و رفو شلوار، آموزش رفو شلوار
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر
نظرات اخیر برای نوشته‌ها