تبلیغات
تبلیغات

آموزش دوخت دامن شلواری زنانه سیما عمرانی

۰

 

دوستان سلام.امیدوارم هر روز با پست ها و آموزشهای  خیاطی مربوط به خانم سیما عمرانی که به حق یکی از اساتید ماهر خیاطی ایران است با ما همراه شده باشید . در پست امروز آموزش خیاطی ساده و روان سیما عمرانی در صدا و سیما ، آموزش دوخت دامن شلواری زنانه مد نظر قرار گرفته شده است که مسلما با قدری دقت و جسارت اگر مطابق آموزش داده شده هنر به خرج بدهید خواهید توانست استعداد و سلیقه خود را به رخ دیگران بکشید ولی اگر احساس می نمایید نیاز به آموزش تصویری به صورت فیلم دارید در اینصورت باید قدری هزینه نمایید .توضیحات مربوط به پکیچ تصویری آموزش خیاطی را روی بنر زیر مطالعه نمایید و در صورت تمایل بر روی آن کلیک نمایید.

 

 

 

 ابتدا از نقطه 4 یعنی پایین جلوی دامن 2 سانتی‌متر خارج شده و آن را نقطه 9 نام گذاشته سپس آن را به خط باسن بزرگ وصل کنید. 
از نقطه 3 که بالای جلوی دامن قرار دارد به اندازه یک‌چهارم دور باسن به علاوه 2 سانتی‌متر پایین آمده، نقطه 5 را رسم کنید و از آن به اندازه یک‌هشتم دور باسن منهای 2 سانت خارج شده نقطه 6 را به دست آورید. 

 نقطه 8 و 6 را به هم وصل کنید آن گاه وسط آن را پیدا کرده آن را نقطه 13 نام گذاشته و پس از آن که 2 سانتی‌متر داخل شدید نقطه 14 را به دست آورید. سپس از نقطه 8 به 6 و 14 به صورت هلال خطی رسم کنید. حالا از نقطه 9 نیز به اندازه فاصله 5 تا 6 خارج شده نقطه 15 را به دست آورید و نقطه 6 را به 15 وصل کنید. 

برای درست کردن پشت دامن شلواری کمی اندازه‌گیری‌ها فرق می‌کند. برای ساختن پشت الگوی دامن شلواری از نقطه 7 پایین وسط پشت به اندازه 2 سانتی‌متر خارج شده نقطه 16 را به دست آورید. این نقطه را به خط باسن بزرگ وصل کرده و نقطه 17 را رسم کنید. به اندازه فاصله نقطه 3 تا 5 از نقطه 18 در وسط بالای پشت به سمت پایین الگو رفته نقطه 19 را به دست می‌آوریم. از آنجا به اندازه یک‌هشتم دور باسن منهای یک سانتی‌متر بالا رفته نقطه 20 را علامت می‌زنیم. از نقطه 19 به اندازه یک‌ششم دور باسن منهای 2 سانت خارج شده نقطه 21 را به دست می‌آوریم. نقطه 21 را به نقطه 20 وصل می‌کنیم. وسط این خط را نقطه 22 نام می‌گذاریم و از آنجا به نقطه 19 وصل می‌کنیم. 

از نقطه 22 به نقطه 19 خطی می‌کشیم و از نقطه 22 به اندازه 2 تا 4 سانت داخل شده نقطه 23 را ترسیم می‌کنیم. 

حالا وقت آن است که یک هلال متناسب با استفاده از نقاط 23، 20 و 21 ترسیم کنیم. 

فاصله نقطه 16 تا 24 مساوی با فاصله 19 تا 21 است. نقطه 21 را نیز به 24 وصل کنید.حال می‌توانید جای زیپ را در قسمت جلوی دامن طراحی کنید.

 

 مشاهده آموزشهای قبلی سایت ما:

 

 

 


 

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر
نظرات اخیر برای نوشته‌ها